Καλή Σχολική χρονιά!

KAΛΗ ΧΡΟΝΙΑ

Αγαπημένοι μαθητές κι αγαπημένες μαθήτριες, αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Με μεγάλη χαρά σας ανακοινώνουμε ότι ο Αγιασμός του Δημοτικού Σχολείου Μόριας που θα σηματοδοτήσει την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2023-2024 θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 11 Σεπτεμβρίου στις 9:00 π.μ. στον αύλειο χώρο του σχολείου μας.
Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα παραλάβουν τα νέα τους βιβλία, ενώ τους περιμένουν εκπλήξεις που έχει ετοιμάσει ο δραστήριος Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας!
Σας ενημερώνουμε επίσης ότι η αναχώρηση του λεωφορείου από τον Αφάλωνα έχει οριστεί στις 8:30 π.μ.
Σας περιμένουμε όλους και όλες και σας ευχόμαστε μια ευχάριστη και δημιουργική σχολική χρονιά!

Εκ μέρους του Συλλόγου Διδασκόντων.

Μέτρα προστασίας

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΗΨΗ ΜΕΤΡΩΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ ΛΟΙΜΩΞΕΩΝ ΤΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΛΗΨΗ ΜΕΤΡΩΝ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΓΙΑ ΤΗ ΜΕΙΩΣΗ ΜΕΤΑΔΟΣΗΣ ΛΟΙΜΩΞΕΩΝ ΤΟΥ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ

Σύμφωνα με τις από 04-01-2024 οδηγίες του Εθνικού Οργανισμού Δημόσιας Υγείας (ΕΟΔΥ), και προκειμένου να μειωθεί ο κίνδυνος μετάδοσης των λοιμώξεων του αναπνευστικού (λοιμώξεις από τον ιό SARS-CoV-2, γρίπη κ.α.)

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Προαιρετικός εκκλησιασμός και Ανθρωπιστική βοήθειαΠροαιρετικός εκκλησιασμός και Ανθρωπιστική βοήθεια

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, Σας ενημερώνουμε ότι αύριο 14 Σεπτεμβρίου που γιορτάζουμε την Ύψωση του Τιμίου Σταυρού, θα υπάρξει προαιρετικός εκκλησιασμός για τους μαθητές και τις μαθήτριες των Δ’, Ε’